CRCW06031K15DKTAP is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Stackpole Electronics Inc
In Stock: 0
Datasheet
Similar
YAGEO
In Stock: 0
Datasheet
1.15 kOhms ±0.5% 0.1W, 1/10W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film
CRCW06031K15DKTAP
DigiKey Part Number
CRCW06031K15DKTAP-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CRCW06031K15DKTAP
Description
RES SMD 1.15KOHM 0.5% 1/10W 0603
Manufacturer Standard Lead Time
99 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CRCW06031K15DKTAP Models
Category
Features
Automotive AEC-Q200
Mfr
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Part Status
Active
Size / Dimension
0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.020" (0.50mm)