CRCW0402133RFKTD is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Vishay Dale
In Stock: 2 961
Datasheet
133 Ohms ±1% 0.063W, 1/16W Chip Resistor 0402 (1005 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film
CRCW0402133RFKTD
DigiKey Part Number
CRCW0402133RFKTD-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CRCW0402133RFKTD
Description
RES SMD 133 OHM 1% 1/16W 0402
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
CRCW0402133RFKTD Models
Category
Features
Automotive AEC-Q200
Mfr
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.016" (0.40mm)