CMF65600R00FKEB70 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Parametric Equivalent
600 Ohms ±1% 1.5W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety Metal Film
CMF65600R00FKEB70
DigiKey Part Number
CMF65600R00FKEB70-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CMF65600R00FKEB70
Description
RES 600 OHM 1.5W 1% AXIAL
Detailed Description
EDA/CAD Models
CMF65600R00FKEB70 Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Size / Dimension
0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)