CMF655K6200FKEB11 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Datasheet
Similar
Vishay Dale
In Stock: 9 178
Datasheet
Similar
Parametric Equivalent
Parametric Equivalent
5.62 kOhms ±1% 1.5W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety Metal Film
CMF655K6200FKEB11
DigiKey Part Number
CMF655K6200FKEB11-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CMF655K6200FKEB11
Description
RES 5.62K OHM 1.5W 1% AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
31 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CMF655K6200FKEB11 Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
Part Status
Active
Size / Dimension
0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)