CMF60619R00FHEK is out of stock and backorders are currently unavailable.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Vishay Dale
In Stock: 0
Datasheet
619 Ohms ±1% 1W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety Metal Film
CMF60619R00FHEK
DigiKey Part Number
CMF60619R00FHEK-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CMF60619R00FHEK
Description
RES 619 OHM 1W 1% AXIAL
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
CMF60619R00FHEK Models
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C
Packaging
Bulk
Package / Case
Part Status
Discontinued at DigiKey
Size / Dimension
0.165" Dia x 0.469" L (4.20mm x 11.90mm)