CMF554R7000JNEB is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Vishay Dale
In Stock: 7 489
Datasheet
Parametric Equivalent
Vishay Dale
In Stock: 0
Datasheet
4.7 Ohms ±5% 0.6W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety Metal Film
CMF554R7000JNEB
DigiKey Part Number
CMF554R7000JNEB-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CMF554R7000JNEB
Description
RES 4.7 OHM 1/2W 5% AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CMF554R7000JNEB Models
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C
Part Status
Active
Size / Dimension
0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)