CMF5526K700DHRE is out of stock and backorders are currently unavailable.
Datasheet
26.7 kOhms ±0.5% 0.6W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety Metal Film
CMF5526K700DHRE
DigiKey Part Number
CMF5526K700DHRE-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CMF5526K700DHRE
Description
RES 26.7K OHM 1/2W 0.5% AXIAL
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CMF5526K700DHRE Models
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C
Part Status
Discontinued at DigiKey
Size / Dimension
0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)