CMF50316R00FKEA is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
Vishay Dale
In Stock: 935
Stackpole Electronics Inc
316 Ohms ±1% 0.25W, 1/4W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety Metal Film
CMF50316R00FKEA
DigiKey Part Number
CMF50316R00FKEA-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CMF50316R00FKEA
Description
RES 316 OHM 1/4W 1% AXIAL
Detailed Description
EDA/CAD Models
CMF50316R00FKEA Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension
0.065" Dia x 0.150" L (1.65mm x 3.81mm)