CMF0751R000GKEK is out of stock and backorders are currently unavailable.
Available Substitutes:
Upgrade
Vishay Dale
In Stock: 0
Datasheet
51 Ohms ±2% 0.5W, 1/2W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety Metal Film
CMF0751R000GKEK
DigiKey Part Number
CMF0751R000GKEK-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CMF0751R000GKEK
Description
RES 51 OHM 1/2W 2% AXIAL
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
CMF0751R000GKEK Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C
Packaging
Bulk
Package / Case
Part Status
Discontinued at DigiKey
Size / Dimension
0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)