PHP00805E49R9BST1 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | PHP00805E49R9BST1 |
Description | RES SMD 49.9 OHM 0.1% 5/8W 0805 |
Manufacturer Standard Lead Time | 33 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 49.9 Ohms ±0.1% 0.63W, 5/8W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Flame Proof, Moisture Resistant, Safety Thin Film |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | PHP00805E49R9BST1 Models |
Category | Features Flame Proof, Moisture Resistant, Safety |
Mfr | Temperature Coefficient ±25ppm/°C |
Series | Operating Temperature -55°C ~ 155°C |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Package / Case 0805 (2012 Metric) |
Part Status Active | Supplier Device Package |
Resistance | Size / Dimension 0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm) |
Tolerance | Height - Seated (Max) 0.033" (0.84mm) |