PAT0805E2492BST1 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
Vishay Dale Thin Film
In Stock: 670
Datasheet
Similar
Vishay Dale Thin Film
In Stock: 0
Datasheet
Similar
In Stock: 0
Direct
Vishay Dale
Direct
Vishay Dale
TE Connectivity Passive Product
Vishay
24.9 kOhms ±0.1% 0.2W, 1/5W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant Thin Film
PAT0805E2492BST1
DigiKey Part Number
764-1200-2-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PAT0805E2492BST1
Description
RES SMD 24.9K OHM 0.1% 1/5W 0805
Manufacturer Standard Lead Time
27 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
PAT0805E2492BST1 Models
Category
Features
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Mfr
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Part Status
Active
Supplier Device Package
Resistance
Size / Dimension
0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.018" (0.46mm)