ORNTA5001FT1 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Upgrade
VPG Foil Resistors
Upgrade
VPG Foil Resistors
In Stock: 23
5k Ohm ±1% 100mW Power Per Element Isolated 4 Resistor Network/Array ±25ppm/°C 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
ORNTA5001FT1
DigiKey Part Number
ORNTA5001FT1-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ORNTA5001FT1
Description
RES ARRAY 4 RES 5K OHM 8SOIC
Detailed Description
Category
Resistor-Ratio-Drift
±5ppm/°C
Power Per Element
100mW
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Resistance (Ohms)
5k
Package / Case
8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Tolerance
±1%
Size / Dimension
0.194" L x 0.157" W (4.93mm x 3.99mm)
Resistor Matching Ratio
±0.5%
Height - Seated (Max)
0.068" (1.73mm)