VY2222M35Y5US63L7A is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Datasheet
Similar
In Stock: 36 783
Datasheet
In Stock: 118
Parametric Equivalent
Parametric Equivalent
2200 pF ±20% 440VAC Ceramic Capacitor Y5U (E) Radial, Disc
VY2222M35Y5US63L7A
DigiKey Part Number
VY2222M35Y5US63L7A-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
VY2222M35Y5US63L7A
Description
CAP CER 2200PF 440VAC Y5U
Detailed Description
EDA/CAD Models
VY2222M35Y5US63L7A Models
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Packaging
Bulk
Size / Dimension
0.354" Dia (9.00mm)
Tolerance
±20%
Lead Spacing
0.295" (7.50mm)