VY1222M47Y5UQ6KL0 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
In Stock: 1 759
Datasheet
Direct
In Stock: 88 507
Datasheet
Similar
Similar
KEMET
KEMET
In Stock: 82
2200 pF ±20% 760VAC Ceramic Capacitor Y5U (E) Radial, Disc
VY1222M47Y5UQ6KL0
DigiKey Part Number
VY1222M47Y5UQ6KL0-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
VY1222M47Y5UQ6KL0
Description
CAP CER 2200PF 760VAC Y5U RADIAL
Manufacturer Standard Lead Time
23 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
VY1222M47Y5UQ6KL0 Models
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Mfr
Ratings
X1, Y1
Series
Applications
Packaging
Bulk
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
Radial, Disc
Capacitance
Size / Dimension
0.472" Dia (12.00mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.630" (16.00mm)
Voltage - Rated
Lead Spacing
0.394" (10.00mm)