VR37000001504FA100
DigiKey Part Number
BC4903CT-ND - Cut Tape (CT)
BC4903TB-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
VR37000001504FA100
Description
RES 1.5M OHM 1% 1/2W AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
1.5 MOhms ±1% 0.5W, 1/2W Through Hole Resistor Axial Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding Metal Film
Category
Composition
Mfr
Features
Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Series
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Packaging
Cut Tape (CT)
Tape & Box (TB)
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Part Status
Active
Package / Case
Resistance
Supplier Device Package
Axial
Tolerance
Size / Dimension
0.157" Dia x 0.354" L (4.00mm x 9.00mm)