SFR2500003300JA500
DigiKey Part Number
BC4366CT-ND - Cut Tape (CT)
BC4366TB-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SFR2500003300JA500
Description
RES 330 OHM 0.4W 5% AXIAL
Detailed Description
330 Ohms ±5% 0.4W Through Hole Resistor Axial Metal Film
Category
Power (Watts)
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Packaging
Cut Tape (CT)
Tape & Box (TB)
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)