SFR16S0002052FR500 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | SFR16S0002052FR500 |
Description | RES 20.5K OHM 1/2W 1% AXIAL |
Customer Reference | |
Detailed Description | 20.5 kOhms ±1% 0.5W, 1/2W Through Hole Resistor Axial Metal Film |
Datasheet | Datasheet |
Category | Composition |
Mfr | Temperature Coefficient ±100ppm/°C |
Series | Operating Temperature -55°C ~ 155°C |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) | Package / Case |
Part Status Obsolete | Supplier Device Package Axial |
Resistance | Size / Dimension 0.075" Dia x 0.138" L (1.90mm x 3.50mm) |