S203M75Z5UN63J0R
DigiKey Part Number
BC5185-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
S203M75Z5UN63J0R
Description
CAP CER 0.02UF 1KV Z5U RADIAL
Manufacturer Standard Lead Time
19 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.02 µF ±20% 1000V (1kV) Ceramic Capacitor Z5U Radial, Disc
Category
Voltage - Rated
Mfr
Temperature Coefficient
Series
Operating Temperature
-30°C ~ 125°C
Packaging
Bulk
Applications
Part Status
Active
Mounting Type
Capacitance
Package / Case
Radial, Disc
Tolerance
±20%