PTCEL67R251SBE
DigiKey Part Number
56-PTCEL67R251SBE-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PTCEL67R251SBE
Description
ICL 250 OHM 30% 16.51MM
Detailed Description
Inrush Current Limiter 250 Ohms ±30% 0.650" (16.51mm)
Category
Tolerance
±30%
Diameter
0.650" (16.51mm)
Series
Lead Spacing
0.295" (7.50mm)
Packaging
Tray
AEC-Q200
R @ 25°C
250 Ohms