PTCEL17R600MBE303
DigiKey Part Number
56-PTCEL17R600MBE303-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PTCEL17R600MBE303
Description
ICL 60 OHM 30% 17MM
Detailed Description
Inrush Current Limiter 60 Ohms ±30% 0.670" (17.00mm)
EDA/CAD Models
PTCEL17R600MBE303 Models
Tolerance
±30%
Diameter
0.670" (17.00mm)
Series
Lead Spacing
0.197" (5.00mm)
Packaging
Tray
AEC-Q200
R @ 25°C
60 Ohms