PTCEL17R501TTE
DigiKey Part Number
56-PTCEL17R501TTETR-ND - Tape & Reel (TR)
56-PTCEL17R501TTECT-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PTCEL17R501TTE
Description
ICL 500 OHM 30% 17MM
Detailed Description
Inrush Current Limiter 500 Ohms ±30% 0.670" (17.00mm)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
PTCEL17R501TTE Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Tolerance
±30%
Diameter
0.670" (17.00mm)
Series
Lead Spacing
0.197" (5.00mm)
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
AEC-Q200
R @ 25°C
500 Ohms