PTCEL17R501TTE | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | PTCEL17R501TTE |
Description | ICL 500 OHM 30% 17MM |
Manufacturer Standard Lead Time | 15 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | Inrush Current Limiter 500 Ohms ±30% 0.670" (17.00mm) |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | PTCEL17R501TTE Models |
Category | Tolerance ±30% |
Manufacturer Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components | Diameter 0.670" (17.00mm) |
Series | Lead Spacing 0.197" (5.00mm) |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) | Grade Automotive |
Part Status Active | Qualification AEC-Q200 |
R @ 25°C 500 Ohms | Approval Agency cURus |