PTCEL13R102SBE
DigiKey Part Number
56-PTCEL13R102SBE-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PTCEL13R102SBE
Description
ICL 1 KOHM 30% 13.5MM
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Inrush Current Limiter 1 kOhms ±30% 0.531" (13.50mm)
Category
Tolerance
±30%
Manufacturer
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Diameter
0.531" (13.50mm)
Series
Lead Spacing
0.197" (5.00mm)
Packaging
Tray
Grade
Automotive
Part Status
Active
Qualification
AEC-Q200
R @ 25°C
1 kOhms