NTCLE100E3502GB0
DigiKey Part Number
BC3402-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
NTCLE100E3502GB0
Description
THERMISTOR NTC 5KOHM 3977K BEAD
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
NTC Thermistor 5k Bead
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
NTCLE100E3502GB0 Models
Category
B25/85
3977K
Manufacturer
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Packaging
Bulk
Power - Max
500 mW
Part Status
Active
Length - Lead Wire
0.89" (22.50mm)
Resistance in Ohms @ 25°C
5k
Mounting Type
Through Hole
Resistance Tolerance
±2%
Package / Case
Bead
B Value Tolerance
±0.75%