MRS25000C2492FRP00 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | MRS25000C2492FRP00 |
Description | RES 24.9K OHM 0.6W 1% AXIAL |
Manufacturer Standard Lead Time | 11 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 24.9 kOhms ±1% 0.6W Through Hole Resistor Axial Metal Film |
Mfr | Composition |
Series | Temperature Coefficient ±50ppm/°C |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) | Operating Temperature -55°C ~ 155°C |
Part Status Active | Package / Case |
Resistance | Size / Dimension 0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm) |