MBB02070C6651FC100 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
In Stock: 453
Vishay Dale
Vishay Dale
In Stock: 661
6.65 kOhms ±1% 0.6W Through Hole Resistor Axial Automotive AEC-Q200 Metal Film
MBB02070C6651FC100
DigiKey Part Number
MBB02070C6651FC100-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MBB02070C6651FC100
Description
RES 6.65K OHM 0.6W 1% AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Mfr
Features
Automotive AEC-Q200
Series
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Packaging
Tape & Box (TB)
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)