MBA02040C7150FC100 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | MBA02040C7150FC100 |
Description | RES 715 OHM 0.4W 1% AXIAL |
Manufacturer Standard Lead Time | 8 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 715 Ohms ±1% 0.4W Through Hole Resistor Axial Automotive AEC-Q200 Metal Film |
Mfr | Features Automotive AEC-Q200 |
Series | Temperature Coefficient ±50ppm/°C |
Packaging Cut Tape (CT) Tape & Box (TB) | Operating Temperature -55°C ~ 155°C |
Part Status Active | Package / Case |
Resistance | Size / Dimension 0.063" Dia x 0.142" L (1.60mm x 3.60mm) |