MAL225957681E3 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
TDK
In Stock: 2
Datasheet
Parametric Equivalent
TDK
In Stock: 0
Datasheet
In Stock: 0
In Stock: 196
In Stock: 204
Nichicon
680 µF 450 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - Snap-In 190mOhm @ 100Hz 3000 Hrs @ 105°C
MAL225957681E3
DigiKey Part Number
BC5045-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MAL225957681E3
Description
CAP ALUM 680UF 20% 450V SNAP TH
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Ripple Current @ Low Frequency
3.06 A @ 100 Hz
Packaging
Bulk
Ripple Current @ High Frequency
4.59 A @ 10 kHz
Impedance
140 mOhms
Capacitance
Lead Spacing
0.394" (10.00mm)
Tolerance
±20%
Size / Dimension
1.378" Dia (35.00mm)
Voltage - Rated
450 V
Height - Seated (Max)
2.441" (62.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance)
190mOhm @ 100Hz
Mounting Type
Lifetime @ Temp.
3000 Hrs @ 105°C
Package / Case
Radial, Can - Snap-In
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C