K471J15C0GH5UK5 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
KYOCERA AVX
Similar
KYOCERA AVX
Similar
470 pF ±5% 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Radial
K471J15C0GH5UK5
DigiKey Part Number
K471J15C0GH5UK5-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
K471J15C0GH5UK5
Description
CAP CER 470PF 100V NP0 RADIAL
Detailed Description
EDA/CAD Models
K471J15C0GH5UK5 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Box (TB)
Size / Dimension
0.157" L x 0.102" W (4.00mm x 2.60mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.295" (7.50mm)
Tolerance
±5%
Lead Spacing
0.197" (5.00mm)