K471J10C0GF5UH5 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
In Stock: 27 384
Datasheet
Upgrade
Datasheet
Upgrade
Similar
Similar
Parametric Equivalent
Parametric Equivalent
TDK
TDK
Murata Electronics
In Stock: 405
Murata Electronics
In Stock: 541
470 pF ±5% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Radial
K471J10C0GF5UH5
DigiKey Part Number
K471J10C0GF5UH5-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
K471J10C0GF5UH5
Description
CAP CER 470PF 50V C0G/NP0 RADIAL
Detailed Description
EDA/CAD Models
K471J10C0GF5UH5 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Box (TB)
Size / Dimension
0.142" L x 0.091" W (3.60mm x 2.30mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.244" (6.20mm)
Tolerance
±5%
Lead Spacing
0.197" (5.00mm)