K332J20C0GF5TH5 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
In Stock: 0
Datasheet
Direct
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
Upgrade
Similar
TDK
TDK
In Stock: 692
Murata Electronics
In Stock: 288
Murata Electronics
KYOCERA AVX
KEMET
KEMET
In Stock: 943
In Stock: 876
3300 pF ±5% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Radial
K332J20C0GF5TH5
DigiKey Part Number
BC1051TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
K332J20C0GF5TH5
Description
CAP CER 3300PF 50V C0G/NP0 RAD
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
K332J20C0GF5TH5 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Applications
Series
Mounting Type
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
Radial
Part Status
Active
Size / Dimension
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.299" (7.60mm)
Tolerance
±5%
Lead Spacing
0.197" (5.00mm)