K222K10X7RF5TH5 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
In Stock: 15 750
Datasheet
Upgrade
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
Similar
Similar
2200 pF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7R Radial
K222K10X7RF5TH5
DigiKey Part Number
K222K10X7RF5TH5-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
K222K10X7RF5TH5
Description
CAP CER 2200PF 50V X7R RADIAL
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
K222K10X7RF5TH5 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Applications
Series
Mounting Type
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
Radial
Part Status
Active
Size / Dimension
0.142" L x 0.091" W (3.60mm x 2.30mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.244" (6.20mm)
Tolerance
±10%
Lead Spacing
0.197" (5.00mm)