K152K20C0GH5UL2 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
Datasheet
Upgrade
Parametric Equivalent
1500 pF ±10% 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Radial
K152K20C0GH5UL2
DigiKey Part Number
K152K20C0GH5UL2-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
K152K20C0GH5UL2
Description
CAP CER 1500PF 100V C0G/NP0 RAD
Detailed Description
EDA/CAD Models
K152K20C0GH5UL2 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Box (TB)
Size / Dimension
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.260" (6.60mm)
Tolerance
±10%
Lead Spacing
0.098" (2.50mm)