K151J15C0GK5TH5 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
KEMET
In Stock: 939
In Stock: 491
150 pF ±5% 200V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Radial
K151J15C0GK5TH5
DigiKey Part Number
K151J15C0GK5TH5-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
K151J15C0GK5TH5
Description
CAP CER 150PF 200V C0G/NP0 RAD
Detailed Description
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Size / Dimension
0.157" L x 0.102" W (4.00mm x 2.60mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.260" (6.60mm)
Tolerance
±5%
Lead Spacing
0.197" (5.00mm)