K150J10C0GH5UH5 is available for purchase but is not normally stocked.
Murata Electronics
In Stock: 139
In Stock: 185
KYOCERA AVX
15 pF ±5% 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Radial
K150J10C0GH5UH5
DigiKey Part Number
K150J10C0GH5UH5-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
K150J10C0GH5UH5
Description
CAP CER 15PF 100V C0G/NP0 RADIAL
Detailed Description
EDA/CAD Models
K150J10C0GH5UH5 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Box (TB)
Size / Dimension
0.142" L x 0.091" W (3.60mm x 2.30mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.244" (6.20mm)
Tolerance
±5%
Lead Spacing
0.197" (5.00mm)