K150J10C0GF5WH5 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
Similar
Similar
Parametric Equivalent
Parametric Equivalent
KEMET
TDK
TDK
In Stock: 31
Murata Electronics
In Stock: 415
KYOCERA AVX
KYOCERA AVX
In Stock: 637
15 pF ±5% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Radial
K150J10C0GF5WH5
DigiKey Part Number
K150J10C0GF5WH5-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
K150J10C0GF5WH5
Description
CAP CER 15PF 50V C0G/NP0 RADIAL
Detailed Description
EDA/CAD Models
K150J10C0GF5WH5 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Bulk
Size / Dimension
0.142" L x 0.091" W (3.60mm x 2.30mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.244" (6.20mm)
Tolerance
±5%
Lead Spacing
0.197" (5.00mm)