K105K20X7RF5TL2 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
In Stock: 27 254
Datasheet
Parametric Equivalent
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Similar
KEMET
KEMET
TDK
TDK
In Stock: 474
Murata Electronics
Murata Electronics
In Stock: 654
1 µF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7R Radial
K105K20X7RF5TL2
DigiKey Part Number
K105K20X7RF5TL2-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
K105K20X7RF5TL2
Description
CAP CER 1UF 50V X7R RADIAL
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
K105K20X7RF5TL2 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
Radial
Part Status
Active
Size / Dimension
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.260" (6.60mm)
Tolerance
±10%
Lead Spacing
0.098" (2.50mm)