K104M15X7RF53L2
DigiKey Part Number
BC5142-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
K104M15X7RF53L2
Description
CAP CER 0.1UF 50V X7R RADIAL
Detailed Description
0.1 µF ±20% 50V Ceramic Capacitor X7R Radial
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Bulk
Size / Dimension
0.157" L x 0.102" W (4.00mm x 2.60mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.220" (5.60mm)
Tolerance
±20%
Lead Spacing
0.098" (2.50mm)