K104K15X7RF5WH5
DigiKey Part Number
56-K104K15X7RF5WH5CT-ND - Cut Tape (CT)
56-K104K15X7RF5WH5TB-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
K104K15X7RF5WH5
Description
CAP CER 0.1UF 50V X7R RADIAL
Detailed Description
0.1 µF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7R Radial
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
K104K15X7RF5WH5 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Cut Tape (CT)
Tape & Box (TB)
Size / Dimension
0.157" L x 0.102" W (4.00mm x 2.60mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.260" (6.60mm)
Tolerance
±10%
Lead Spacing
0.197" (5.00mm)