K102K15X7RH5TL2 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | K102K15X7RH5TL2 |
Description | CAP CER 1000PF 100V X7R RADIAL |
Manufacturer Standard Lead Time | 18 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 1000 pF ±10% 100V Ceramic Capacitor X7R Radial |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | K102K15X7RH5TL2 Models |
Category | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Mfr | Applications |
Series | Mounting Type |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) | Package / Case Radial |
Part Status Active | Size / Dimension 0.157" L x 0.102" W (4.00mm x 2.60mm) |
Capacitance | Height - Seated (Max) 0.220" (5.60mm) |
Tolerance ±10% | Lead Spacing 0.098" (2.50mm) |