K101J15C0GH53H5H
DigiKey Part Number
BC3194-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
K101J15C0GH53H5H
Description
CAP CER 100PF 100V C0G RADIAL
Detailed Description
100 pF ±5% 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Radial
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C
Mfr
Ratings
AEC-Q200
Size / Dimension
0.157" L x 0.102" W (4.00mm x 2.60mm)
Tolerance
±5%
Height - Seated (Max)
0.260" (6.60mm)
Voltage - Rated
Lead Spacing
0.197" (5.00mm)