BFC233624104 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
In Stock: 107
0.1 µF Film Capacitor 310V 630V Polypropylene (PP), Metallized Radial
BFC233624104
DigiKey Part Number
BFC233624104-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BFC233624104
Description
CAP FILM 0.1UF 10% 630VDC RADIAL
Detailed Description
EDA/CAD Models
BFC233624104 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 110°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Size / Dimension
0.689" L x 0.197" W (17.50mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max)
0.433" (11.00mm)
Tolerance
±10%
Lead Spacing
0.591" (15.00mm)
Voltage Rating - AC
310V
Voltage Rating - DC
630V