AC03AT0908200JBM00
DigiKey Part Number
56-AC03AT0908200JBM00TR-ND - Tape & Reel (TR)
56-AC03AT0908200JBM00CT-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AC03AT0908200JBM00
Description
RES 820 OHM 5% 3W AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
820 Ohms ±5% 3W Through Hole Resistor Axial Automotive AEC-Q200, Flame Proof, Pulse Withstanding Wirewound
Features
Automotive AEC-Q200, Flame Proof, Pulse Withstanding
Series
Temperature Coefficient
100/ +180ppm/°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Operating Temperature
-55°C ~ 250°C
Size / Dimension
0.189" Dia x 0.512" L (4.80mm x 13.00mm)