AC03000906809JBMCS
DigiKey Part Number
56-AC03000906809JBMCSTR-ND - Tape & Reel (TR)
56-AC03000906809JBMCSCT-ND - Cut Tape (CT)
56-AC03000906809JBMCSDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AC03000906809JBMCS
Description
AC03-CS WSZ 68R 5 % BM CD1420
Manufacturer Standard Lead Time
21 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
68 Ohms ±5% 3W Chip Resistor Automotive AEC-Q200, Flame Proof, Safety Wirewound
Features
Automotive AEC-Q200, Flame Proof, Safety
Series
Temperature Coefficient
-80/ -10ppm/°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-55°C ~ 200°C
Size / Dimension
0.189" Dia x 0.512" L (4.80mm x 13.00mm)