AC01000004709JACCS
DigiKey Part Number
BC3218CT-ND - Cut Tape (CT)
BC3218TB-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AC01000004709JACCS
Description
RES 47 OHM 1W 5% AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
47 Ohms ±5% 1W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Fusible, Pulse Withstanding, Safety Wirewound
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
AC01000004709JACCS Models
Features
Flame Retardant Coating, Fusible, Pulse Withstanding, Safety
Series
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Packaging
Cut Tape (CT)
Tape & Box (TB)
Operating Temperature
-40°C ~ 200°C
Size / Dimension
0.197" Dia x 0.433" L (5.00mm x 11.00mm)