A822K15X7RH5UAA is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
Datasheet
Similar
Parametric Equivalent
8200 pF ±10% 100V Ceramic Capacitor X7R Axial
A822K15X7RH5UAA
DigiKey Part Number
A822K15X7RH5UAA-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
A822K15X7RH5UAA
Description
CAP CER 8200PF 100V X7R AXIAL
Detailed Description
EDA/CAD Models
A822K15X7RH5UAA Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Box (TB)
Size / Dimension
0.098" Dia x 0.150" L (2.50mm x 3.80mm)
Tolerance
±10%