715C50KTT56M5
DigiKey Part Number
BC5282-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
715C50KTT56M5
Description
CAP CER 560PF 50KV N4700 DISK
Manufacturer Standard Lead Time
28 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
560 pF ±20% 50000V (50kV) Ceramic Capacitor N4700 Disk, Metal Fitting - Threaded
Operating Temperature
-30°C ~ 85°C
Tolerance
±20%
Size / Dimension
1.457" Dia x 1.378" L (37.00mm x 35.00mm)