715C10DKS20
DigiKey Part Number
BC5486-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
715C10DKS20
Description
CAP CER 0.02UF 10KV Y5U DISK
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.02 µF -20%, +80% 10000V (10kV) Ceramic Capacitor Y5U (E) Disk, Metal Fitting - Threaded
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
715C10DKS20 Models
Category
Voltage - Rated
Mfr
Temperature Coefficient
Series
Operating Temperature
-30°C ~ 85°C
Packaging
Bulk
Features
High Voltage, Low Dissipation Factor
Part Status
Active
Applications
Capacitance
Mounting Type
Tolerance
-20%, +80%