RP2010CT-50R0JN-96TR
DigiKey Part Number
4353-RP2010CT-50R0JN-96TR-ND - Tape & Reel (TR)
4353-RP2010CT-50R0JN-96TRCT-ND - Cut Tape (CT)
4353-RP2010CT-50R0JN-96TRDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RP2010CT-50R0JN-96TR
Description
RES 50 OHM 5% 32W 2010
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
50 Ohms ±5% 32W Chip Resistor 2010 (5025 Metric) Moisture Resistant Thick Film
Category
Composition
Mfr
Features
Moisture Resistant
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
2010 (5025 Metric)
Part Status
Active
Supplier Device Package
Resistance
Size / Dimension
0.206" L x 0.100" W (5.23mm x 2.54mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.020" (0.51mm)