SL152R509
DigiKey Part Number
570-SL152R509-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SL152R509
Description
ICL 2.5 OHM 20% 9A 16MM
Detailed Description
Inrush Current Limiter 2.5 Ohms ±20% 9 A 0.630" (16.00mm)
Category
Tolerance
±20%
Current - Steady State Max
9 A
Series
R @ Current
40 mOhms
Diameter
0.630" (16.00mm)
Lead Spacing
0.307" (7.80mm)
R @ 25°C
2.5 Ohms